Indian Motorcycle na wyścigach AMA Pro Flat Track, z nowym motocyklem!

motocykle_admin/ Czerwiec 16, 2016/ Aktualności

Indian Motorcycle, pierwsza, amerykańska motocyklowa marka, z dumą ogłasza powrót do wyścigów AMA Pro Flat Track, w których wystartuje na swoim pierwszym od lat 50-tych XX wieku motocyklu, zbudowanym specjalnie do tego celu.

AMA Pro Flat Track to wysoce konkurencyjny wyścig, który ewoluował do rangi wymagającego, technicznego i specjalistycznego wydarzenia, na którym można oglądać rywalizację i doskonałe pokazy jazdy motocyklem przy wysokich prędkościach i na zróżnicowanych rodzajach nawierzchni.

Silnik motocykla, na którym załoga wyścigowa Indian Motorcycle weźmie udział w zawodach, to nowa, zbudowana specjalnie na tę okazję 4-zaworowa, chłodzona cieczą jednostka V-Twin o pojemności 750 cm3, zaprojektowana do jazdy po torze.

2016-ama-racing

Indian Motorcycle może się poszczycić znaczącymi sukcesami na torze, który bez reszty opanował zarówno za sprawą swych legendarnych kierowców jak i motocykli. Prawdopodobnie najsłynniejszym, zwycięskim zespołem była ekipa Indian Motorcycle Wrecking Crew, składająca się z Billa Tumana, Bobbiego Hilla i Erniego Beckmana, która wygrywała wiele wyścigów na aktualnym modelu Indian Scout.

Wielokrotny zwycięzca AMA Grand National Championship Jared Mees (zdjęcie poniżej) dołączy do zespołu wyścigowego Indian Motorcycle jako kierowca testowy w 2016 roku. Mees (30 lat), wygrał mistrzostwa AMA Grand National Twins Championship w 2009 roku, AMA Grand National Singles Championship w 2012, oraz zdobył tytuły w połączonych mistrzostwach AMA Grand National Championship (GNC1) kolejno w 2012, 2014 i 2015 roku.

Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu powrotu na tor AMA – mówi Steve Menneto, Prezes Motorcycles for Polaris Industries. – motocykle serii Indian Chief i Scout są podstawą naszej linii produkcyjnej, a teraz jest czas na to, by powrócić w wielkim stylu do wyścigów. Wiemy, że fani Indian Motorcycle czekali na tę zapowiedź i nie mogą się doczekać, aby zobaczyć Indian Racing z powrotem w akcji.

Indian Motorcycle powstał z potrzeby rywalizacji. Na przestrzeni całej swojej historii wykorzystywał wyścigi do tego, by ulepszać i rozwijać swoje produkty oraz poszerzać krąg klientów – mówi Reid Wilson, Dyrektor Marketingu Indian Motorcycle. – Odpowiadając za markę, kontynuujemy drogę do doskonałości zarówno na ulicy jak i w wyścigach. Jesteśmy szczęśliwi mogąc powrócić na tor profesjonalnych wyścigów.

IND-Jared-Meese-Portraits

Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo się cieszę, że to ja przywracam Indian Motorcycle na czoło zawodów AMA Pro – mówi Mees. – Będziemy mieli dużo pracy z opracowaniem w 100% nowej, wyścigowej platformy, ale poświęciłem się temu w pełni i jestem zadowolony z tego co widziałem na szkicach i planach Indian Motorcycle Racing. Teraz tworzy się historia marki i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być jej częścią.

Zespół Indian Motorcycle będzie ścigać się na nowym motocyklu na torze, który zostanie określony w 2016 roku w ramach przygotowań do sezonu pełnego konkurencji w 2017 roku. Więcej informacji wkrótce na IndianMotorcycle.com i na kanałach mediów społecznościowych Indian Motorcycle.